Достапни линкови

Руските парламентарци со сарказам за западните санкции


Руските законодавци саркастично одговорија на санкциите на Вашингтон и Брисел против руски претставници поради кризата со Украина. Думата денеска едногласно усвои декларација за осуда на санкциите. Во неа се бара од, како што се наведува, Обама и евробирократите да ги прошират санкциите и врз сите руски парламентарци.
XS
SM
MD
LG