Достапни линкови

Бајден пристигна во Варшава


Џо Бајден во Варшава
Американскиот потпретседател Џо Бајден денеска пристигна во Варшава на почетокот на неговата дводневна посета на Полска и Литванијана разговори за кризата во Украина. Бајден денеска ќе се сретне со полскиот премиер Доналд Туск и со претседателот Бронислав Коморовски.
XS
SM
MD
LG