Достапни линкови

Ролинг Стоунс откажаа концерт по смртта на партнерката на Џегер


Лерен Скот и Мик Џегер
Британската рок група Ролинг Стоунс го откажа денешниот концерт во Перт, прв настап на турнејата во Австралија, поради смртта на Лерен Скот, партнерка на Мик Џегер. Новинските агенции јавуваат дека Џегер заминал од Перт веднаш по веста дека неговата долгогодишна партнерка, 49 годишната американска модна креаторка Лерен Скот била најдена мртва во нејзиниот стан. Полицијата случајот го води како самоубиство.
XS
SM
MD
LG