Достапни линкови

Уапсен нарко босот Дарко Шариќ


Дарко Шариќ
Во заедничка акција на полициите на Србија и на Црна Гора, како што јавуваат српските медиуми, бил уапсен Дарко Шариќ, осомничен како еден од главните организатори на трговијата со дрога во регионот. Неговото апсење пред една недела го најави лидерот на Српската напредна партија Александар Вучиќ. Во 2010 година по Шариќ беше распишана меѓународна потерница. Против него се покренати пет обвининија за трговија со наркотици и за перење пари.
XS
SM
MD
LG