Достапни линкови

Путин ќе се обрати во Парламентот за состојбата во Крим


Рускиот претседател Владимир Путин
Рускиот претседател Владимир Путин денеска ќе се обрати пред Парламентот за состојбата во Крим. Путин вчера потпиша одобрение за признавање на Крим како независна и суверена територија.
Претходно регионалниот парламент во Крим прогласи независност на регионот од Украина и аплицираше за членство во Руската федерација.
XS
SM
MD
LG