Достапни линкови

Бајден во посета на Полска за кризата во Украина


Американскиот потпретседател Џо Бајден
Американскиот потпретседател Џо Бајден денеска треба да пристигне во Варшава каде ќе ја започне дводневната посета на Полска и Литванија, каде со властите ќе разговара за кризата во Украина. Бајден ќе се сретне со полскиот премиер Доналд Туск и со претседателот Бронислав Коморовски.
Средбите со НАТО сојузниците се дел од кампањата на САД за осуда на повикот на рускиот претседател Владимир Путин за интервенција во Украина.
XS
SM
MD
LG