Достапни линкови

Кина во потрага по малезискиот авион


Потрагата по малезискиот авион
Кинеските власти соопштија дека започнале потрага по загубениот малезиски авион на нејзина територија. Меѓународната потрага по авинот се фокусира на две области каде неговиот систем за сигнализација бил оневозможен. Едната област се протега преку централна Азија и западна Кина, а другата во Индискиот океан. Авионот исчезна на 8 март.
XS
SM
MD
LG