Достапни линкови

Временска прогноза-потопло со слаб ветер


Времето во Македонија ќе биде сончево и потопло со слаб ветер од западен и југозападен правец. Утринската температура ќе се движи од нула до седум, а дневната од 18 до 24 степени.
Во Скопје слично време, со утринска температура до четир и дневна до 22 степени. Следува период на претежно сончево и топло време. Умерен северен ветер и благ пад на температурата се очекува во четврток и ќе се движи во интервалот од 16 до 21 степен.
XS
SM
MD
LG