Достапни линкови

Вучиќ најавува брзи реформи


Лидерот на Српската напредна партија и веројатен нов премиер на Србија, Александар Вучиќ, денеска вети дека до јули годинава ќе бидат спроведени реформи во законите за приватизација, работничките права и во врска со банкротот. Според прелиминарните официјални резултати од вчерашните парламентарни избори во Србија, Српската напредна партија освоила 156 места во парламентот, од вкупно 250.
XS
SM
MD
LG