Достапни линкови

Лица од Хонг Конг фатени со бланко казахстански пасоши


Властите во Казахстан соопштија дека две лица од Хонг Конг биле успасени на аеродромот во Алма Ата, кај кои биле пронајдени поголемо количество бланко казахстански пасоши. Упасените имале вкупно 291 пасош, од кои 41 наменети за официјални личности. Други детали не се соопштени.
XS
SM
MD
LG