Достапни линкови

И натаму нема трага од авионот на Малезијан ерлајнс


Австралија се согласила да ја превземе потрагата по изчезнатиот авион на Малезијан ерлајнс, во делот на Индиски океан. Премиерот Тони Абот изјави дека Австралија ја интензивира потрагата во тој дел по барање на Малезија. Малезијскиот авион, во кој имаше 239 луѓе, изчезна на 8-ми март и десега сеуште не се знае каде е. Според истрагата, авионот излегол од планираната траса и откако бил прекинат контактот со него, летал уште 7 часа. 26 земји се вклучени во потрагата.
XS
SM
MD
LG