Достапни линкови

Украина го штити системот за транспорт на гас


Украинското министерство за внатрешни работи соопшти дека безбедносните сили на земјата имаат целосна контрола врз системот за транспорт на гас и дека истиот е под посебна заштита. Во соопштението кое беше објавено вчеравечер се наведува дека премиерот ја дал наредбата за заштита на системот со цел обезбедување на непопречено функционирање на најважниот инфраструктурен систем во земјата.
XS
SM
MD
LG