Достапни линкови

Земјотрес во северниот дел на Чиле


Силен земјотрес бил почувствувам на северниот брег на Чиле, јавуваат медиумите. Јачината на потресот се проценува на 6,7 степени на Рихтеровата скала. Властите вчеравечер организирале евакуација на делови од крајбрежјето. За сега нема информации за жртви или материјална штета.
XS
SM
MD
LG