Достапни линкови

СДСМ повторно побара одговори за „Актор“


СДСМ денеска повторно побара одговори за однесувањето на државните институции за случајот „Актор“ со одлевање пари во кеш за изградба на автопатот Демир Капија - Смоквица.

Потпретседателот на СДСМ Дамјан Манчевски на прес-конференција рече дека и покрај негирањата на Владата и на ВМРО-ДПМНЕ за случувањата со „Актор“ вчера премиерот „го признал скандалот“.

Кој и зошто извлекувал 3,5 милиони евра во кеш, зошто цели 10 месеци молчеле државните инситуции и по чиј налог и кој е најодговорен за функционирањето институциите, праша Манчевски.
XS
SM
MD
LG