Достапни линкови

Путин и кажал на Меркел дека референдумот е легитимен


Кремаљ соопшти дека рускиот претседател Владимир Путин е загрижен поради тензиите кои ги предизвикуваат радикални групи во јужниот и југоисточниот дел на Украина.Путин исто така и кажал на Ангела Меркел во телефонски разговор дека референдумот за можно присоединување на Крим кон Русија е во согласност со меѓународното право и дека Москва ќе ја почитува вољата на избирачите. Про руските власти соопштија дека одзивот на гласачите до раните попладневни часови е над 50 проценти.
XS
SM
MD
LG