Достапни линкови

Приведен бомбашот во Бања Лука


Полицијата во Бања Лика потврди дека го привела Жељко Стевановиќ,кој е осoмничен дека во четвртокот уфрлил бомба во градскиот автобус од чија експлозија загина возaчот Боро Топиќ.Стевановиќ е приведен синоќа во близина на Железничката станица во Бања Лука. Претходно медиумите јавија дека Стевановиќ има тешка ментална болест и дека со години бил во судир со загинатиот Стевaновиќ.
XS
SM
MD
LG