Достапни линкови

Ули Хенес нема да се жали на казната затвор


Претседателот на фудбалскиот клуб Баерн Минхен, Ули Хенес денеска изјави дека си поднесува оставка на функцијата и дека нема да се жали на изречената три ипол годишна казна затвор за даночно затајување.
Даночното затајување беше моја животна грешка и сега ќе се соочам со поледиците. Баерн Минхен беше мојот живот и не сакам да му наштетам на клубот, изјави Хенес.
XS
SM
MD
LG