Достапни линкови

6-мина убиени во пресметка со ножеви во Кина


Чангша, 14.03.2014
Еден продавач бил убиен од полицијата во кинескиот град Чангша, откако со нож убил друг продавач и уште четири други лица. Полицијата ги истражува причините за инцидентот меѓу продавачите, во кој настрадаа и случајни минувачи. Пред две недели напаѓачи со ками убија 29 луѓе, а 140 ранија на железничка станива во кинескиот град Нанџинг. За нападот беа обвинети ујгурски сепаратисти, но денешниот инцидент се верува дека нема врска со сепаратизам или тероризам.
XS
SM
MD
LG