Достапни линкови

Руски новинари не можеле да присуствуваат на прес во Белата Куќа


Руското министерство за надворешни работи ја обвини Белата Куќа дека не им дозволила на руски новинари да присуствуваат на прес конференцијата во Овалната соба по разговорите на претседателот Обама со украинскиот премиер Јаценјук во средата. Изгледа дека Вашингтон, кој многу сака да зборува за слобода на говорот и правата на новинарите, не е подготвен да ги применува тие принципи дома, се вели во соопштението.
XS
SM
MD
LG