Достапни линкови

Осум американски сенатори заминуваат за Киев


Сенаторот Џон Мекејн ќе ја предводи групата од осумина американски сенатори кои во претстојниот викенд ќе престојуваат во Киев за да ја покажат американската поддршка за новите власти на Укрина. Во групата ќе бидат петмина републикански и тројца републикански сенатори. Мекејн последен пат беше во Киев во декември кога има се обрати на антивладините демонстранти на плоштадот на Независноста.
XS
SM
MD
LG