Достапни линкови

Франциско една година поглавар на Римокатоличката црква


Папата Франциско ја одбележува неговата прва годишнина од изборот како понтиф на Римокатоличката црква со испраќање порака на твитер во која пишува: „Молете се за мене“. Не се предвидени никакви прослави на годишнината, а Папата ги откажал сите јавни ангажмани за да учествува на предвелигденските церемонии надвор од Рим.
XS
SM
MD
LG