Достапни линкови

Воени маневри на руската војска


Руската војска изведува воени вежби во Јужнната воена област во близина на Украина. Министерството за одбрана соопшти дека на вежбите кои имаат за цел координирање на акциите меѓу артилеријата, оклопните и падобранските единици учествуваат над 8 ипол илјади војници. Нема информации колку време би траеле овие маневри за кои Москва тврди дека не биле поврзани со претходните воени вежби, ниту со ситуацијата во Украина.
XS
SM
MD
LG