Достапни линкови

Временска прогноза - сончево и топло


Времето ќе биде сончево со слаб северен ветер. Температурата ќе се движи од осум до 18 степени.
Во Скопје и околината претежно сончево време со температура до 16 степени.
Во следните денови ќе преовладува претежно сончево време со ниски утрински температури, а дневните температури ќе бидат во пораст.
XS
SM
MD
LG