Достапни линкови

СДСМ: за набавка на нивната влада, ВМРО-ДПМНЕ ја обвинува опозицијата


СДСМ во пишаната реакција на прес-конференцијата на Влатко Ѓорчев од ВМРО - ДПМНЕ посочува дека личноста што денеска ја спомнал не работела во Секторот за европски интеграции во време на владата на СДСМ туку во периодот на претходното владеење на ВМРО-ДПМНЕ.

Набавката која пет дена ја влечат низ медиумите ниту ја извршила заменик претседателката Шекеринска, ниту е направена до 2006 година.

Замислете: за набавка на нивната влада, ВМРО-ДПМНЕ ја обвинува опозицијата, се вели во реакцијата од СДСМ.
XS
SM
MD
LG