Достапни линкови

Г-7 бара од Русија да не го присвојува Крим


Лидерите на Групата 7 најразвиени земји побараа од Русија да ги запре активностите во врска со референдумот на Крим и да се откаже од намерата за промена на статусот на полуостровот. Во соопштението се наведува дека референдумот, кој е закажан за во недела, нема да има легален ефект и нема да биде признаен исходот.
XS
SM
MD
LG