Достапни линкови

Турчинов: Русија не сака дипломатско решение за Крим


Украинскиот привремен претседател Олександр Турчинов изјави дека Русија одбива секакви дипломатски контакти во врска со кризата на Крим. Тој повтори дека Украина нема намера да поди во војна со Русија за Крим. Инаку вечер во Вашингтон, Американскиот претседател Барак Обама ќе разговара со украинскиот премиер Арсениј Јатсенјук, како знак за подршката од САД за Украина.
XS
SM
MD
LG