Достапни линкови

Воени вежби во Црно Море


Американски, бугарски и романски воени бродови учествуваат во воената вежба во Црно Море, која започна денеска, соопшти бугарската морнарица. Оваа поморска воена вежба е редовна и претходно планирана и не е поврзана со кризата на Крим, Украина.
XS
SM
MD
LG