Достапни линкови

Во пресметка меѓу банди во Карачи, најмалку 14 загинати


14 луѓе биле убиени во пакистанскиот град Карачи во престрелка меѓу ривалски банди, меѓу кои и 4 жени и две деца. Според полицијата во битката меѓу бандите бло користено и тешко оружје и гранати, а биле повредени над 40 луѓе. До борбите дошло откако едната банда киднапирала член на другата. Карачи, со над 18 милиони луѓе, е еден од најнаселените градови во светот.
XS
SM
MD
LG