Достапни линкови

Ештон во посета на Сараево


Шефицата за надворешна политика на Европската Унија, Кетрин Ештон, престојува во Сараево каде што денеска има средби со политичарите во Босна и Херцеговина, како и со претставници на невладини организации. Ештон најави дека разговорите ќе се однесуваат пред се за ситуацијата во Босна и Херцеговина и социјалните протести кои се одржуваат веќе над еден месец.
XS
SM
MD
LG