Достапни линкови

Обама на средба со украинскиот премиер


Американскиот претседател Барак Обама
Американскиот претседател Барак Обама ќе се сретне со украинскиот премиер Арсениј Јатсењук во Вашингтон. Средбата доаѓа еден ден откако Конгресот ја усвои ррезолуцијата со која се осудува руската воена окупација на Крим. Конгресменот Ед Ројс, кој е претседавач на Комитетот за надворешни работи во Конгресот изјави пред гласањето дека мора да одговорат на руските мерки.
XS
SM
MD
LG