Достапни линкови

Малезија ја продолжи потрагата по авионот на југот на Андаман


Илустрација
Властите на Малезија се уште го бараат исчезнатиот авион во јужниот дел на морето Андаман, кое се наоѓа стотици километри северозападно од местото каде бил последен пат забележан авионот на радарот. Шефот на авијацијата Азхарудин Абдул Рахамн ги соопшти вестите вчера без да објасни зошто решиле авионот да го бараат на новата локација. Во меѓувреме Виетнам соопшти дека потрагата ќе ја врши во нивните води.
XS
SM
MD
LG