Достапни линкови

Временска прогноза-сончево со мала облачност


Времето утре во Македонија ќе биде сончево со мала облачност. Ќе дува слаб до умерен претежно северен ветер. Утринската температура ќе се движи од минус шест до еден, а дневната од девет до 16 степени.
Во Скопје времето ќе биде сончево со мала облачност во попладневните часови. Ќе дува умерен северен ветер. Утринската температура ќе се спушти до минус три, а дневната ќе се искачи до 13 степени.
XS
SM
MD
LG