Достапни линкови

Новинар на шведското радио убиен во Кабул


Шведскиот новинар Нилс Хорнер е застрелан во Кабул, ја потврди владата во Стокхолм информацијата на авганистанската полиција.
Тој работеше за шведското радио и бил убиен во близина на либански ресторан во главниот град на Авганистан. Хорнер имаше и британско државјанство.
Талибанците соопштија дека тие и муџахедините не биле поврзани со овој инцидент. Две лица се уапсени во врска со ова убиство.
XS
SM
MD
LG