Достапни линкови

Министерот Попоски утре во Берлин


Министерот за надворешни работи Никола Попоски утре ќе престојува во Берлин каде што ќе се сретне со неговиот германски колега Франк Валтер Штајнмајер. Како што соопшти МНР Попоски ќе има обраќање во Комисијата за европски прашања на германскиот Бундестаг за процесот на пристапување на Република Македонија во Европската унија. Предвидено е Попоски да има средби и со советниците за надворешни работи и за европски прашања на германската канцеларка Ангела Меркел, како и работен брифинг во организација на Фондацијата „Конрад Аденауер.
XS
SM
MD
LG