Достапни линкови

Шведски новинар застрелан во Кабул


Шведски новинар е застрелан во Кабул, ја потврди владата во Стокхолм информацијата на авганистанската полиција.
Неговото име засега не е познато.
Талибанците соопштија дека тие и муџахедините не биле поврзани со овој инцидент.
XS
SM
MD
LG