Достапни линкови

Малезија: носителот на украдениот пасош бил ирански азилант


Источно кинеско море
Малезиската полиција соопшти дека открила оти едниот од двајца патници на исчезнатиот авион кои имале лажени пасоши бил иранец кој барал азил.
Тие велат дека не е утврдена поврзаност со тероризам.
Имено двете лица се качиле во авионот со украдени пасоши од Италија и Австрија.
Инаку, властите сè уште немаат информации во врска со исчезнувањето на патничкиот авион со 239 патници што полета од Куала Лумпур кон Пекинг пред три дена. Спасувачки тимови од девет земји го пребаруваат Јужното Кинеско Море и Малачкиот Проток.
XS
SM
MD
LG