Достапни линкови

Временска прогноза - облачно со повремени врнежи


Времето денеска ќе биде претежно облачно со повремени слаби локални врнежи од снег, само во крајниот југоисточен дел ќе бидат од дожд. Во текот на денот, особено попладне облачноста ќе се намалува. Утринската температура се движи од минус три до четири, а дневната од четири до 10 степени.

Во Скопје дневната температура ќе се искачи до девет степени.

Во наредните денови ќе преовладува претежно сончево време. Дневната температура ќе биде во постепен пораст.
XS
SM
MD
LG