Достапни линкови

Кери ја одбил поканата од Лавров да ја посети Русија


Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров изјави дека американскиот државен секретар Џон Кери ја одбил поканата да ја посети Русија на разговори за кризата во Украина. Лавров, на состанокот со претседателот Владимир Путин, рекол дека добил предлози од Кери за надминување на кризата кои не биле задоволувачки. Русија подготвила свои предлози, кои биле од интерес на сите украинци, нагласил Лавров.
XS
SM
MD
LG