Достапни линкови

Пакистан: најмалку 60 деца починале од неухранетост


Пакистанските власти соопштија дека најмалку 60 деца починале од неухранетост во со глад погодената пакистанска провинција Синд. Премиерот Наваз Шариф го посети регионот и вети помош од 10 милиони долари. Во Исламабад, министерот за правда Тасадик Џилани оцени дека ситуацијата во Синд претставува национален срам за Пакистан.
XS
SM
MD
LG