Достапни линкови

Москва загрижена за „безаконието“ во источна Украина


Руското министерство за надворешни работи денеска изрази загриженост за, како што наведе, „безаконието“ што ги погодува русите во источниот дел на Украина. Во соопштението се наведува инцидентот во Харкив во саботата кога маскирани лица пукале врз учесници на мирните протести. Министерството додава дека полицијата во Дњепропетровск привела седуммина руски новинари.
XS
SM
MD
LG