Достапни линкови

Најавено обраќање на Јанукович


Виктор Јанукович
Отстранетиот украински претседател Виктор Јанукович, како што јавуваат новинските агенции, денеска ќе имал обраќање до јавноста од рускиот град Ростов на Дон. Тоа би било второ негово појавување во јавноста откако ја напушти украина по антивладините протести во Киев. Во првото обраќање тој изјави дека се уште бил легитимен шеф на државата. На прес конференцијата пред неколку дена рускиот претседател Владимир Путин изјави дека Јанукович се уште е лидер на Украина, но оти нема политичка иднина.
XS
SM
MD
LG