Достапни линкови

Времето денеска облачно и врнежливо


Времето денеска ќе биде променливо облачно и студено со повремени врнежи од дожд, а на повисоките места од снег. Врнежите ќе бидат со умерен интезитет и повеќе ќе бидат застапени во попладневните и вечерните часови. Ќе дува умерен, а повремено засилен ветер од северен правец. Температурата ќе се движи од еден до девет степени.
XS
SM
MD
LG