Достапни линкови

Почина заменик претседателот на Авганистан


Авганистански официјални лица денеска соопштија дека заменик претседателот Мохамед Касим Фахим починал од природна смрт на 56 годишна возраст. Поранешниот воен лидер служеше како прв заменик на претседателот Хамид Карзаи од 2009 година. Од кабинетот на претседателот соопштија дека земјата ќе одржи тридневна национална жалост.
XS
SM
MD
LG