Достапни линкови

Денеска променливо облачно време


Времето денеска ќе биде променливо облачно, со повеќе сончеви периоди. Во западниот дел од земјата ќе има и услови за појава на слаб дожд. На планините во западните делови од земјата ќе има појава на слаб снег. Утринската температура се движи од еден до осум, а дневната од девет до 15 степени.
XS
SM
MD
LG