Достапни линкови

Во Москва собир за подршка на приклучувањето на Крим кон Русија


Руската полиција соопшти дека над 65 илјади луѓе се собрале во центарот на Москва во знак на подршка на про-руските власти на Крим, кои сакаат да и се приклучат на Русија. Собирот наречен Ние сме заедно, се одржа пред ѕидините на Кремљ. Про-рускиот парламент на Крим вчера изгласа присоединување со Русија и закажа рефрендум за ова прашање на 16-ти март.
XS
SM
MD
LG