Достапни линкови

Да има мир за време на Параолимпијадата


Претседателот на украинскиот комитет на Параолимписките игри во Сочи побарал од рускиот претседател Владимир Путин да обезбеди мир за време на игрите. Валериј Шушкиевич изјави во Сочи дека бара лична средба со Путин.

Тој напомена дека неговиот тим нема да ги бојкотира игрите но ќе се повлече ако руските сили во Украина превземат натамошни акции. Параолимпијадата започнува денеска во Сочи.
XS
SM
MD
LG