Достапни линкови

Во Босна и Херцеговина и натаму протести


Денеска во неколку градови на БиХ имаше граѓански протести. Во Сарево стотици луѓе демонстрираа под силно полициско обезбедување, а градскиуот превоз беше бликиран. Протести речиси секој ден има во Зеница, како и во Мостар
XS
SM
MD
LG