Достапни линкови

Вељаноски ги распиша изборите, ДИК треба да ги спроведе според закон


Претседателот на Собранието Трајко Вељаноски денеска го потпиша Решението за распишување предвремени парламентарни избори, кои ќе се одржат на 27 април, истовремено со вториот круг од изборите за претседател. Собранието вчера се самораспушти.

XS
SM
MD
LG