Достапни линкови

На владината зграда во Доњецк повторно се вее украинско знаме


Доњецк
Украинската полиција денеска повторно ги потиснала про-руските демонстранти од регионалната административна зграда во источниот град Доњецк и на зградата повторнос е вее украинско знаме. Во изминативе денови на зградата речиси секојдневно се менуваат руското и украинското знаме. Полицијата соопшти дека биле уапсени неколку лица, меѓу кои и лидерот на про-руските демонстранти Павел Губарев.
XS
SM
MD
LG