Достапни линкови

Самит на Русија, Белорусија и Казахстан


Претседателите на на Русија, Белорусија и Казахстан Владимир Путин, Александар Лукашенко и Нурсултан Назарбаев на денешниот состанок во Москва ќе разговараат за натамошна интеграција на трите земји. Најавено е дека ќе се дискутира за сегашното функционирање на царинската унија формирана во 2011 година и за подготовките за создавање Евроазиска економска унија.
XS
SM
MD
LG